224 rocznica KONSTYTUCJI 3 MAJA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> 224 rocznica KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja 2015r. to dla jednych początek matur, a dla uczniów ZSZ 2 normalny szkolny dzień, a jednocześnie okazja do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu z Telewizją Historyczną, która przeniosła nas m. in. w epokę oświecenia, a konkretnie do roku 1791, kiedy uchwalono KONSTYTUCJĘ 3 MAJA .

Multimedialną akademię przygotowała p. M. Sobaszek, przy wsparciu B. Dudzicz. Wykonawcy rekrutowali się głównie z uczniów klasy III a. Całość poprowadził Sebastian Kumórek, a stroną techniczną zajmowała się Sylwia Owczarek. Agata Dobrzańska, Martyna Częszczyk, Marta Bach, Klaudia Stróżyk, Aneta Szkutnik, Łukasz Jagiełło byli, można powiedzieć, multiaktorami, w części ukrytymi za kulisami. Mocnym ogniwem zespołu był Bartosz Łuków (IIb), a Kinga Pietrzyk (IIa) bardzo ładnie interpretowała chwytające za serce wiersze.
Uroczystość stanowiła niewątpliwie atrakcyjną lekcję historii. Ważnym jej fragmentem było przedstawienie zgromadzonym laureatów wojewódzkiego etapu konkursu historycznego - S.Kumórka, Ł. Jagiełłę i B. Łukówa - uplasowanego najwyżej w klasyfikacji wojewódzkiej.