"Akademia Profesjonalisty" - szkolenie firmy Sopro "Tarasy i balkony"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> "Akademia Profesjonalisty" - szkolenie firmy Sopro "Tarasy i balkony"

"Akademia Profesjonalisty" - szkolenie firmy Sopro "Tarasy i balkony"

12.04.2016 r. uczniowie naszej szkoły, w ramach przygotowania do Finału Olimpiady „Buduj z Pasją” Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej I Kultury Fizycznej „Budowlani” byli uczestnikami Akademii Profesjonalisty firmy Sopro.
Od profesjonalnego wykonawcy wymaga się podążania za nowościami z branży, w której wiele się dzieje – od zmian przepisów prawnych poczynając, przez coraz większy nacisk na świadomość stosowania ekologicznych, wydajnych produktów, aż po zmieniające się trendy projektowe i aranżacyjne.
Tematy szkolenia były naprawdę wiosenne – eksperci SOPRO, łącząc teorię z praktyką, opowiedzieli o szerokim wachlarzu prac wykonawczych na tarasach i balkonach, czyli tych newralgicznych miejscach, które potrafią przysporzyć wykonawcom niemało kłopotów.
Uczniowie poznali zagadnienia związane z uszczelnieniem tarasu i balkonu, zapoznali się z prezentacją Ekspertów Sopro, odpowiadającą na pytania:

• jak wykonywać prace w oparciu o systemy drenażowe,
  • jak dobrać produkty spełniające wymagania prac w tak newralgicznych miejscach, a także
  • jak należy odpowiednio przygotować podłoże.

Ponadto doradcy techniczni SOPROpodkreślili, o czym warto pamiętać podczas montażu okładzin wielkoformatowych, również w przypadku wrażliwego na działanie czynników zewnętrznych kamienia naturalnego.