Konferencja naukowa w ramach projektu POSTAW NA SŁOŃCE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Konferencja naukowa w ramach projektu POSTAW NA SŁOŃCE

7 maja w sali warsztatów BUDOWLANKI odbyła się konferencja promujaca wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, w tym energii słonecznej, a zwłaszcza FOTOWOLTAIKI.

Nad całością czuwała p. Małgorzata Suszalska, a głóónymi referentami byli uczniowie klas: pierwszej i drugiej naszego technikum: dwie Wiktorie, dwóch Mateuszy, Kuba, Mikołaj, Paweł i Kacper.

Ważnym gościem był p. Zbigniew Byszewski Pierwszy Zastepca Prezydenta Miasta Sosnowca. Merytorycznej weryfikacji na bieżaco dokonywał  dr Janusz Flasza, pracownik naukowy Politechniki Częstochowskiej, z którym zresztą nie tak dawno był członkiem naszego grona pedagogicznego.

Dzisiejsze wydarzenie jest jednym z elementów obszernego projektu POSTAW NA SŁOŃCE. Istotne jest, że po pierwszym etapie nasza dziesiątka zajmuje pierwsze miejsce w kraju. Oby tak dalej!