Ogłoszenie wyników konkursu historycznego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ogłoszenie wyników konkursu historycznego

14 maja 2015, w Katowickim WOM-ie miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników Wojewózkiego Konkursu Historycznego z cyklu "Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków" . Jak wiecie, uczestniczyło w nim 4 naszych uczniów. Dziesiaj jeden z nich, Bartek Łuków został wyróżniony dyplomem uznania.
Spotkanie miało równiez wymiar edukacyjny - zebrani wysłuchali wykładu pracownika katowickiego oddziału IPN, dra Dariusza Węgrzyna na temat skomplikowanej sytuacji ludności Górnego Śląska w latach 1945-47.
Miłym akcentem było uhonoeowanie nauczycieli, przygotowujących pasjonatów historii do konkursu. ZSZ 2 oraz T4, czyli CKZiU reprezentowała p. Małgorzata Sobaszek. Stanowi ona ogniwo, łączące centrowe liceum, Technikum nr 4 oraz naszą szkołę, ponieważ we wszystkich tych miejscach naucza, jak widać efektywnie, historii.