Wolontariat Szlachetnej Paczki w Technikum nr 2, ZSZ 3, ZSZ 2

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wolontariat Szlachetnej Paczki w Technikum nr 2, ZSZ 3, ZSZ 2

Uczennice naszej szkoły z wielkim zapałem, jako wolontariuszki, włączyły się w ogólnopolską akcję Szlachetnej Paczki. Będą docierać tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same.

Szlachetna Paczka realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, stawania się bohaterem.

Dziękujemy uczniom, ich rodzicom oraz wychowawcom klas !