Akcja Sprzątanie Świata

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akcja Sprzątanie Świata

18.09.2015r. nasza szkoła, jak co roku,  wzięła udział w ogólnopolskiej  akcji „Sprzątanie Świata”, której głównym celem jest budzenie  wzmacnianie świadomości ekologicznej młodzieży oraz i jej odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczniom pierwszej klasy technikum, którzy porządkowali teren wokół szkoły i pobliskie ulice. Uczestnicy akcji segregowali śmieci w odpowiednie worki. Akcją w naszej placówce kierowały: mgr Grażyna Masłowska oraz  mgr Alicja Dzięga.

Krótko o akcji:

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.
Akcja Sprzątanie Świata wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie.
W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

mat. ze str.:http://www.saniko.com.pl