DROGA - PRĘDKOŚĆ - CZAS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> DROGA - PRĘDKOŚĆ - CZAS

19 maja 2915 w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 2  odbył się już VII  Śląsko-Zagłębiowski Konkurs Matematyczno – Sportowy „Droga-Prędkość-Czas”.
       Tradycyjnie była to impreza pełna ruchu, muzyki, matematyki i słońca– ponieważ pogoda wybitnie nam sprzyjała. To szczególne święto edukacyjne jest też świętem realnej integracji – w Konkursie biorą udział uczniowie z różnymi deficytami.
Reprezentanci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Sosnowca i miast ościennych najpierw zrealizowali teoretyczną część Konkursu, rozwiązując test, przygotowany przez p. Sylwię Nowak. Stanowił on pierwszy etap  zmagań, wstęp do toru przeszkód, który przygotowali  pp. Zbigniew Janczyk i Grzegorz Dominik. W czasie, gdy  poprawność testów była weryfikowana przez specjalistów, uczniowie - zawodnicy mieli czas na zawieranie nowych znajomości i poznawanie rywali. Uczniowie ZSZ 2, korzystając w tym czasie z dobrodziejstwa pięknej pogody i wspaniałego terenu wokół szkoły, czuli się jak na pikniku. Trzeba dodać, że bezpiecznym, ponieważ szkolna pielęgniarka, p. Ewa Broda urządziła punkt pomocy medycznej, w którym można było zmierzyć  ciśnienie. Z tej propozycji chętnie korzystali uczniowie.

W atmosferę rywalizacji w części praktycznej  uczestnicy konkursu i widzowie zostali wprowadzeni za pośrednictwem  pokazu szermierzy, trenowanych w  Zagłębiowskim Klubie Szermierczym przez nauczyciela naszej szkoły, p. Grzegorza Dominika (zwycięzcę zresztą  wielu turniejów szermierczych). Szacowni goście Konkursu na szkolne boisko, gdzie rozgrywana była praktyczna część konkursu, przeszli szpalerem, utworzonym przez młodych adeptów fechtunku. Do przejazdu finałowego zakwalifikowali się zawodnicy, którzy uzyskali określoną liczbę punktów w teście. Po próbnym przejeździe rozpoczęły się już poważne zmagania. Wszyscy zawodnicy poważnie i ambitnie pokonywali tor przeszkód, dopingowani zarówno przez gości – dyrektora i wicedyrektorów CKZIU oraz p. prezes ZKS, jak uczniów ZSZ 2 oraz innych uczestników.

Analiza czasów i punktów pozwoliła wyłonić zwycięzców:

I miejsce – Paweł Kowal – ZSO nr 6 – Sosnowiec
II miejsce – Marta Górska  - ZSZ 2 – Sosnowiec
III miejsce – Sebastian Pitek – ZSZ 2 – Sosnowiec
IV miejsce – Andrzej Kacyrz – ZSZS – Sosnowiec
V miejsca – Kamil Ogórek - ZSS nr 2 – Sosnowiec
VI miejsce - Michał Kisiel – ZSO nr 6 – Sosnowiec

Organizatorzy  dokonali też klasyfikacji startujących szkół i w tej dziedzinie sytuacja ukształtowała się następująco:

I miejsce - Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2 w CKZiU
II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu
III  - Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Dąbrowie Górniczej

Zanim zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody (rower, zegarki, sprzęt sportowy i rekreacyjny), wszyscy po raz drugi mieli okazję  podziwiać pokaz lotów gołębi sportowych, hodowanych przez p. Mariana Balickiego i Ryszarda Kabałę Nie obeszło się oczywiście bez krótkiej opowieści o dokonaniach tych ptaków. Na zakończenie imprezy wszyscy obecni zostali poczęstowani tortem z logo CKZiU. Smacznym.

Czas teraz podziękować sponsorom nagród, dzięki którym kolejna edycja konkursu była tak atrakcyjna.

Główną nagrodę – rower - organizatorzy zakupili dzięki środkom przekazanym przez UM Sosnowca i CKZiU.
Zegarki ufundowała Prezes Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego – p Beata Rak
Puchary przekazał p. Andrzej Bednarczyk.
Sprzęt sportowy pozyskaliśmy dzięki środkom pozyskanym z CKZiU i Klub Sportowy „ZEW” , a poczęstunek był możliwy dzięki Radzie Rodziców CKZiU.

p.s.
Z rozmów kuluarowych i pokonkursowych wnioskować można, iż kolejna edycja Konkursu będzie wyczekiwanym wydarzeniem.

p.s.2

Mniej oficjalne zdjęcia: https://www.facebook.com/773371279436491/photos/pcb.775286849244934/7752...