Dzień Rzucania Palenia na Mieroszewskich

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Rzucania Palenia na Mieroszewskich

Jak co roku, w trzeci czwartek listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uczniowie Technikum nr 2, ZSZ nr 3 Architektoniczno-Budowlanej oraz ZSZ nr 2 19 listopada 2015 r. uczestniczyli w obchodach tego dnia.
Podczas długiej przerwy uczniowie przygotowali happening „Owoce zamiast papierosa”, podczas którego można było degustować jabłka oraz marchewki. Aktywiści rozdawali także ulotki na temat szkodliwości palenia papierosów. Ponadto w gabinecie pani pielęgniarki każdy miał możliwość zmierzenia ciśnienia krwi.
Przez cały tydzień można było oglądać wystawę plakatów, dotyczących szkodliwości palenia. Autorami prezentowanych prac są uczniowie klas pierwszych, którzy wcześniej brali udział w programie profilaktycznym „Dziękuję, nie palę”.
Listopadowe lekcje wychowawcze będą poświęcone tematyce szkodliwości palenia papierosów.
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział i organizację Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Mamy nadzieję, iż jego efektem będzie rezygnacja, prynajmniej w przypadku niektórych z Was, z sięgnięcia po papierosa.