Nagrody w konkursie "POSTAW NA SŁOŃCE"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Nagrody w konkursie "POSTAW NA SŁOŃCE"

Rok 2018/2019 był kolejnym, w którym uczniowie Technikum nr 2 brali udział w ogólnopolskim konkursie
„Postaw na Słońce”.
Jego celem była popularyzacja wiedzy dotyczącej korzyści płynących z odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym naciskiem na fotowoltaikę.
Dziesięcioro uczniów z klas I, II i III technikum, przyjąwszy nazwę zespołu SOL, pod opieką
p. Grażyny Masłowskiej przez cały rok pracowało, realizując kolejne zadania.

Efekty tych poczynań były imponujące –
drugi etap konkursu nasza drużyna ukończyła na I w Polsce miejscu, a w całym Konkursie zdobyła
III miejsce w Grand Prix w kategorii szkół średnich.
Należy zaznaczyć, że jest to kontynuacja działań na wysokim poziomie, ponieważ i w poprzedniej edycji uczniowie naszej szkoły uplasowali się w pierwszej trójce w kraju.

Zespół SOL tworzyli:

Mateusz Możdżeń, Szymon Majek,

Wiktoria Lipska, Wiktoria Rząd,

Wiktoria Zega, Mateusz Dyksiński,

Karolina Wilczyńska, Oliwia Zach,

Przemysław Boczek, Maciej Korzec.

Nagrody rzeczowe, w postaci solarnych powerbanków (nawiązujących do idei Konkursu) i bezprzewodowych głośników, przekazała Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Wicedyrektor CKZiU, p. Janusz Mazur, wspomagany przez opiekunkę zespołu SOL wręczył wywalczone nagrody na spotkaniu z uczniami 15 listopada 2019, z nadzieją, że młodsi uczniowie zaangażują się równie efektywnie w kolejną edycję „Postaw na Słońce”.

Gratulacje!