Szkolny etap konkursu o HIV i AIDS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Szkolny etap konkursu o HIV i AIDS

15 listopada 2016 roku młodzież klas II TECHNIKUM  nr 2, ZSZ nr 2 oraz ZSZ nr 3 uczestniczyła
w X Szkolnym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS pt.: „HIV i AIDS nie zna granic- może dotyczyć także Ciebie” , którego organizatorem jest Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sosnowcu.

Celem konkursu jest min. zainteresowanie młodzieży problematyką HIV/AIDS w kontekście zachowań ryzykownych, rozpowszechnienie postawy akceptacji i tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS oraz ograniczanie rozprzestrzeniania się zakażeń HIV.
Uczniowie, którzy uzyskali  najwyższą ocenę:

- z Technikum nr2

1.      Joanna Stadler  kl. II TAB

2.       Maciej Dyjak    kl. II TAB

- z  ZSZ nr 2

1.       Justyna Skorus         kl. II WAU

2.       Dominka Dębińska      kl. II WAU

- z ZSZ nr 3

1.      Dawid Smyk            kl. II AZ3

Ci uczniowie będą reprezentować swoje szkoły w etapie miejskim konkursu, który  odbędzie się 1 grudnia 2016r
.w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.
Przygotowania do konkursu koordynuje
 mgr Grażyna Masłowska, która również zorganizowała etap szkolny.