Uczniowie z Mieroszewskich na XIII Rajdzie Historycznym

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uczniowie z Mieroszewskich na XIII Rajdzie Historycznym

W dniach 23-25 maj odbył się XIII Rajd Historyczny Śladami Żołnierzy Wyklętych, zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. W rajdzie brało 10 trzyosobowychdrużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa m.in.:  Katowic, Mikołowa, Bierunia, Wodzisławia Śląskiego, Sosnowca, Mysłowic, Pyskowic, Żywca, Żor.
Raj odbył się w Beskidzie Żywieckim, celem było schronisko PTTK na Hali Rysianka. Wszystkie uczestniczące szkoły rywalizowały między sobą w następujących: test historyczny, bieg z kompasem na orientację, rzut granatem do celu, bieg zwinnościowy w tzw. małpim gaju, strzelanie do tarczy .
Na 10 drużyn zajęliśmy 4 miejsce.
Uczestnikami rajdu jak co roku opiekowali się harcerze, którzy zorganizowali również nocne podchody, biegi sztafetowe, przeciąganie liny, maszerowanie na szczudłach, ognisko.
Zabawa była doskonała, wszyscy bardzo dobrze się zintegrowały, bardzo zdrowa rywalizacja, miła atmosfera ...itd. po prostu super!!!