XVIII Rajd Turystyczno – Historyczny

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> XVIII Rajd Turystyczno – Historyczny

Uczniowie naszej szkoły Wiktoria Zega, Szymon Hyla i  Filip Kwietniewski pod opieka p. Ewy Florczyk wzięli udział w XVIII Rajdzie Turystyczno – Historycznym „Partyzanckim Szlakiem”, zorganizowanym przez IPN w Katowicach.

Celem rajdu było zainteresowanie młodzieży najnowsza historią Polski i kształtowanie poszanowania tradycji i kultury narodowej. Tematyką rajdu była działalność podziemia niepodległościowego w rejonie Gorc w latach II wojny i po jej zakończeniu.

W Rajdzie uczestniczyło 10 drużyn z woj. śląskiego, m.in. z Chorzowa, Mikołowa, Wodzisławia Śląskiego, Katowic, Sosnowca, Żywca, Rybnika, Pyskowic.

Organizatorzy  przygotowali wiele atrakcji dla uczestników. Prócz przejścia szlakiem partyzanckim do schroniska PTTK na Turbaczu, młodzież wzięła udział w konkursie historycznym o tematyce działalności oddziałów partyzanckich w rejonie Gorców w latach II wojny światowej.

Zrealizowano również zadni sprawnościowe:

bieg na orientację,

strzelanie z karabinu pneumatycznego,

rzut granatem,

bieg sprawnościowy „małpi gaj”

W klasyfikacji ogólnej nasza ekipa zajęła VI miejsce, co należy uznać za duży sukces, wziąwszy pod uwagę niesłychanie trudne warunki atmosferyczne i wysoki poziom trudności zadań.

GRATULACJE!