27 września 2014 - uroczystość i zabawa

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> 27 września 2014 - uroczystość i zabawa

27 września 2014 był w całym Centrum dniem ślubowania uczniów klas pierwszych oraz dniem rozgrywek sportowych.
Oficjalna część uroczystości prowadzona była przez p. wicedyrektor Iwonę Berezę, akt ślubowania odczytał w imieniu pierwszoklasistów Jarek Piórkowski, a ich wychowawczyni, p. Sylwia Nowak, wręczyła swoim wychowankom pamiątki ślubowania.
Symbolicznym znakiem przyjęcia uczniów klasy pierwszej do społeczności Zasadniczej szkoły Zawodowej nr 2 był słodki poczęstunek.

W ZSZ 2 na tę sobotę zaplanowano turniej siatkówki plażowej o PUCHAR DYREKTORA CENTRUM. Jednakże ze względów atmosferycznych nastąpiła szybka zmiana planów – rozegrano turniej piłki siatkowej na sali gimnastycznej. Niestety, tylko jedna drużyna podjęła wyzwanie. Byli to chłopcy z „samochdówki”: Adrian, Gaweł, Piotr, Damian, Karol i Mariusz. Po zaciętym pięciosetowym meczu wygrała ekipa gości. Kapitan drużyny  odebrał puchar, a na ręce opiekunki przekazano stosowny medal.
Kolejnym punktem sportowego programu dnia był turniej tenisa stołowego – uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele ZSZ 2. Rozgrywki przebiegały równolegle na dwóch stołach.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomek Sendek. Drugie miejsce zajął Sebastian Pitek, a trzecie wywalczyli Jarek Piórkowski
i Adrian Ruszkiewicz

Na drugim stole mecz „tenisa na obcasach” rozegrały p. J.Straszak i p. Dorota Ciszowska.
Nieprzewidzianym wcześniej punktem rozgrywek był towarzyski mecz w piłkarzyki, zorganizowany ad hoc przez p. W. Różańską.
Serwis fotograficzny – to dzieło p. J. Straszak.

Dzień ten należy potraktować symbolicznie – było uroczyście, było sportowo i zabawowo, odbyły się też zajęcia dydaktyczno – rozwijające. Po prostu synteza szkolnego życia.

B.Dudzicz.