WYBORY

Właśnie teraz trwa kampania wyborcza dwóch uczennic Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2:

Pauliny Hoffman
Klaudii Stróżyk.

Społeczność szkolna 8 grudnia br dokona wyboru i zdecyduje, która z dziewcząt zasiądzie w MRMS i będzie reprezentować interesy młodzieży sosnowieckich placówek oświatowych.
Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca to organ powołany w 2000 roku przez Radę Miejską, jest zrzeszona w Ogólnopolskiej Federacji Młodzieżowych Samorządów Lokalnych - organizacji skupiającej najlepiej funkcjonujące młodzieżowe samorządy miast, gmin i powiatów i będącej forum wymiany doświadczeń i poglądów.
Młodzieżowa Rada pomaga młodym ludziom uczestniczyć w życiu kulturalnym i politycznym Sosnowca. W przeciągu kilku lat działania MRMS zorganizowała wiele różnorodnych tematycznie debat i konferencji, na których młodzi ludzie wymieniali poglądy i uczyli się reguł dyskutowania. Członkowie MRMS wybierani są w demokratycznych wyborach przez uczniów wszystkich typów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kadencja młodych radnych trwa 2 lata. Na początku każdej kadencji Rada wybiera spośród swoich członków zarządu (prezydium), w skład którego wchodzą: przewodniczący, dwóch wiceprzewodniczących, sekretarz oraz skarbnik.